Pirita kloostri taha ülikallitele saartele kerkivad luksusvillad

23. august 2001, 08:47

Pirita halduskogu esimees Mati Eliste usub, et kui asjaajamine sujub, võib villade ehitamine Pirita kloostri taga asuvatele ülikalli ruutmeetrihinnaga saartele alata veel sel sügisel, kirjutab SL Õhtuleht.

Pirita linnaosavalitsus otsustas üleeile, et kloostri taga asuvatele Pirita jõe saartele ehitatavad eramud võivad olla väiksemal saarel ühe- ja suuremal kuni poolteisekorruselised. Linnaosavalitsus lubab looduskaitse all olevatele, müstiliselt kalli ruutmeetrihinnaga saartele ehitada kuni 17 maja.

?Omanikele võib õnne soovida!? tõdeb kinnisvarabüroo Uus Maa maakler Aili Asavi. Tema teada on Pirita kloostri taga jõekaldal asunud kruntide müümisel nõutud ruutmeetri eest 1200 krooni. ?Aga saar on hoopis teine klass,? leiab ta. ?Need krundid on veel kallimad. Kes siis oma saart ei tahaks??

Kokku rohkem kui 12 hektaril laiuvad saared maksaksid isegi eelmainitud 1200kroonise ruutmeetrihinna juures 144 miljonit krooni. Sama raha eest saaks näiteks osta Lasnamäele üle 600 kahetoalise korteri.

Pirita jõe väiksema saare omanik on jääpurjetamise maailmameister Mati Kuulmann, suurem on aga Hansa Liisingu oma. Kuulmanni pere kunagiste heinamaade riba ulatus Meriväljalt Piritani ja see maa on neile osalt tagastatud, osalt aga kompenseeritud.

Hansa Liisingu kinnisvaraliisingu projektijuht Sven Soomuste ütleb suure saare kohta napilt: ?Aitasime oma klientidel maad osta.? Tema sõnul on saar nii kaua liisingufirma omanduses, kui krundiomanikud maa neilt lõplikult välja ostavad.

Soomuste märgib, et saarele osteti krundid õigusvastaselt võõrandatud maa tagasi saanud omanikelt. Kellele ja mis hinnaga Hansa Liising sealt maad ostis, projektijuht siiski ei avalda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing