Ühispanga omaniku SEBi poolaasta kasum kahanes 28%

23. august 2001, 09:31

Ühispanga suuromaniku SEBi esimese poolaasta tegevuskasum kahanes võrreldes mullu sama perioodiga 28% võrra 4,245 mld Rootsi kroonile (~ 7 mld Eesti krooni).

Puhas intressitulu kasvas 6% 6,234 mld Rootsi kroonile, puhas teenustasutulu kahanes 14% 5,958 mld Rootsi kroonile. Panga laeukahjumid kahanesid 53% 248 mln Rootsi kroonile. SEBi Baltikumi tulemus kasvas 42%. SEBil oli augusti keskpaigas miljon e-panga klienti.

SEBi presidendi sõnul iseloomustas esimest poolaastat maailma nõrgenev majandus. Arengud USA, Jaapani ja Euroopa majandustes olid nõrgad. Tööstustoodang langes mitmetes maades, kuid tarbimine ja teenuste sektor hoidsid ära järsema kahanemise.

Finantsturgude iseloomustamiseks sobib sõna rahutus. Kui esimeses kvartalis aktsiate hinnad langesid, siis teises kvartalis oli täheldatav mõningane paranemine. Intressimäärad on mitmetes maades langenud seoses nõrkade majandustega.

Kasv Balti riikides on jäänud tugevaks ja stabiilseks. Saksamaa majandus on oodatust nõrgem, eriti eratarbimise osas, kus hinnatõusud on kahandanud ostujõudu. Kodumajapidamiste säästud kasvasid Rootsis ja Saksamaal mõnevõrra, kui on madalatel tasemetel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing