50 mln kroonine pilootprojekt Tallinna korteriühistute soodusremondiks

Raimo Ülavere 23. august 2001, 10:42

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ja Tallinna Elamumajandusamet on ette valmistamas pilootprojekti ?Tallinna korteriühistud korda!?, mille eesmärgiks on kortermajade ulatusliku renoveerimisprotsessi alustamine Tallinnas näidismajade eeskujul, teatatakse pressiteates.

Projekti maksumus on 50 mln krooni. Tallinna linn soovib projektis osaleda peamiselt kaasfinantseerijana. Kaasfinantseerimise eesmärgiks on tagada korteriühistutele soodne ja kulupõhine pangaintress. Kroonilaenu intressimääraks laenujäägilt peaks esialgsel hinnangul kujunema 6,5 -7,5% aastas.

EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla sõnul on projektis osalevate ühistute arv limiteeritud 50-70 ühistuga. ?Võimalik, et tingituna majade olukorrast renoveerime eelistatult kindlat Tallinna piirkonda,? märkis Jaadla.

Projektiga liituda soovijad end eelregistreerima Eesti Korteriühistute Liidus. Ühistu peaks esitama juhatuse otsuse, et ühistu soovib projektiga liituda ja on valmis sobivatel tingimustel remonditööde laenu võtma.

Projektijuhi ja arenduskonsultandi Eero Saava sõnul on projektis veel tegemata valikuid, milleks soovime alustada tihedat läbimist pankade ja liisingfirmadega. Eelistame pilootprojekti valida väheste võlgnevustega ühistuid, kelle finantseerimine kujuneks krediidiasutustele väga vastuvõetavaks. Krediidiasutuste lähteülesanne aga peaks olema minimaalselt bürokraatlik ? näiteks üksikvõlglase tõttu ei tohiks ära ütelda kogu korteriühistu laenusoovile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing