ESS võib Pärnu Kommunaalist ilma jääda

23. august 2001, 08:55

Juuli lõpus Pärnu linnalt ASi Pärnu Kommunaal A-aktsiad ostnud ESS Haldus võib ostetust ilma jääda, sest Kommunaali B-aktsia soetanud ASil SAB on aktsiate eelisostuõigus, kirjutab Pärnu Postimees.

Eelisostuõigus on B-aktsia omanikel Pärnu Kommunaali põhimääruse järgi, mille aktsionäri õigusi sätestavas punktis on kirjas, et aktsionäril on õigus võõrandada talle kuuluvad aktsiad.

Aktsiate võõrandamisel kolmandatele isikutele on aktsionär kohustatud teatama sellest juhatajale, kes omakorda teavitab aktsiate võõrandamisest ühe kuu jooksul kõiki aktsionäre, kellel on võõrandatavate aktsiate ostueesõigus.

Tartus tegutseva SABi põhitegevusalad on jäätmekäitlus ja tänavate hooldus, eelmise aasta käive oli 35 miljonit krooni. 26. juunil Pärnu Kommunaali A-aktsiate ostu enampakkumisel osales SAB samuti, kuid jäi ESS Halduse 10,5miljonilisele pakkumisele alla.

SABi juht Mart Lukason ütles, et B-aktsia soetasid nad juba enne enampakkumist. Nüüd on nad oma soovist kasutada eelisostuõigust informeerinud Pärnu linnavalitsust, ESS Haldust ja Pärnu Kommunaali.

Lukason soovitas kuu lõpu ära oodata, sest ESS Haldusega sõlmis linn aktsiate ostu-müügilepingu 26. juulil. SAB kui B-aktsia omanik sai A-aktsiate müügist teada mõni päev hiljem, sellest ajast hakkab jooksma eelisostuõiguse kuuajaline tähtaeg. ?Võib-olla ilmub veel keegi, kellel on B-aktsia,? pakkus ta. ?Siis tuleb ostuõigus ehk isegi loosiga välja selgitada.?

?Ma hoiatasin Pärnu linna, et neil tuleb aktsiate müügiga jama, kui nad seda eelisostuõiguse punkti firma põhikirjas ära ei muuda,? kinnitas Lukason. ?Aga linn ütles, et nemad saavad oma raha ikka kätte.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing