Reformierakond seab Toomas Savi üles alles valimiskogus

24. august 2001, 08:08

Reformierakond teeb panuse valijameestele ega sea suure tõenäosusega oma presidendikandidaati Toomas Savi üles riigikogus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kindlasti ei esita me Savi kandidatuuri riigikogu esimeseks hääletusvooruks. Väike võimalus on, et see juhtub teises voorus,? ütles Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen. Tema sõnul leidis Reformierakonna volikogu eile üksmeelselt, et uue riigipea peab valima valimiskogu kohalike omavalitsuste esindajate osavõtul.

Reformierakond ei lähe presidendivalimistel riigikogus kaasa mingite erakondadevaheliste intriigidega ega poliitiliste sobingutega, seisab erakonna avalduses. ?Oleme algusest peale mängitud avatud kaartidega ja teeme seda ka edasi,? lausus Atonen. Reformierakonna hinnangul saab tulevane president laiema usaldusvääruse ja toetuspinna, kui ta valitavad valijamehed.

Kui oma presidendikandidaatide ülesseadmisest loobuvad ka Isamaaliit ja Mõõdukad, võib juhtuda, et esmaspäeval tuleb riigikogu liikmetel otsustada vaid Keskerakonna kandidaadi Peeter Kreitzbergi üle. Keskerakondlased annavad täna valimiskomisjonile üle Kreitzbergi ülesseadmiseks vajalikud dokumendid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing