Tõnu Kauba: tegemist on NRG tutvumist imiteeriva tegevusega

24. august 2001, 16:53

Riigikogulane Keskerakonna liige Tõnu Kauba nimetas NRG lepingutega tutvumist oma pressiteates ?läbinisti formaalseks, tutvumist imiteerivaks tegevuseks?

?Meile esitatud materjalidega tutvumise ruumis olevaid materjale valvavad isikud on anonüümsed, nende kompetentsuse või tegevuse eesmärkide suhtes ei ole võimalik selgust saada. Üks juuresviibinud materjalide saatjatest teatas korduvalt, et nendele küsimustele, mida me esitasime, ei saa ta anda vastust. Mul soovitati küsimus esitada kirjalikult ja oodata, kuni mulle vastatakse.?

Nad keeldusid andmast igasugust sisulist vastust meie küsimustele, samuti keeldusid nad aitamast otsida tekstidest vajalikke selgitusi, viidates seejuures oma tööandja (NRG?) käest saadud korraldustele.


Lepingutega tutvuma minekul nõutakse Riigikogu liikmelt allkirja, et ta lepinguga tutvumise järgselt ei avalda saadud infot ei kirjalikul ega suulisel moel. See on meie õiguste piiramine. Ei ole põhjendatud, et oma tööülesannete täitmiseks peame andma allkirju.

Kirjeldatud kombel ei ole riigikogu liikmetel sisuliselt võimalik tutvuda esitatud materjalidega ega teha nende sisu kohta vajalikku otsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing