Kagu-Eesti europrügila võib tulla Nõo valda Lagujasse

24. august 2001, 08:27

Aardlapalu prügilast enam kui kaks korda suurem Kagu-Eesti regionaalprügila võib tulla Nõo valda, kirjutab Tartu Postimees.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eegi kinnitusel jõudis AS PIC-Eesti pärast enam kui aasta kestnud analüüsi ja uuringuid järeldusele, et kõige sobivam paik 45 hektari suurusele ning 60 miljonit krooni maksvale europrügilale on Lagujas vana jäätmevälja lähedal.

?Esmastes kontaktides on Nõo vallavalitsus seda asukohta ka aktsepteerinud,? rääkis Eek. ?Tõsi, vallale siduvaks muutub asi siis, kui oma nõusoleku annab vallavolikogu.?

Eesti on ratifitseerinud Århusi konventsiooni, mis nõuab enne uue prügila rajamist vähemalt 15 nädalat kestvat avalikustamisprotsessi, mille üks osa on ka avalik arutelu kohalike elanike osavõtul.

Eek ei osanud öelda, millal avalikustamine algab ning millal saab täit selgust, kas europrügila Lagujasse tuleb või ei.

Aardlapalu prügila sulgemiseks ning uue regionaalprügila ehituseks kulub keskkonnaministeeriumi hinnangul umbes 120 miljonit krooni, pool rahast ühele ning pool teisele tööle.

Tartumaa keskkonnateenistuse juhataja Jalmar Mandel on öelnud, et kolmveerand sellest rahast peaks tulema Euroopa Liidu abifondist ISPA, ülejäänu aga riigilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing