Börsiülevaade: Hansapank 160 kroonil

24. august 2001, 14:55

Eile oma tugevatest teise kvartali majandusnumbritest raporteerinud Hansapanga aktsia jätkas täna kerkimist ning sulgus viimase kahe ja poole jooksul esimest korda nii kõrgel kui 160 kroonil.

Päeva lõpus plokktehingute tulemusena 14,3 mln kroonise käibe saavutanud aktsia tõusuks tuli eilsele 2,9%le lisaks 0,8%.

Kui eile domineerisid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiatega kauplemises väikeinvestorid siis täna liikus ülesrühkiva Euroopa tehnoloogiasektori aktsiate kõrval koduturu uue majanduse ettevõttesse ka suuremat raha.
Tugeva ligi 7,5 mln kroonise käibe najal kerkis päevaga 54 krooniga ehk 0,9%.

Imekspandav oli Eesti Telekomi aktsiaga tehtud tehingute koguarv, mis ületas Hansapanga 47 tehingut silmnähtavalt, küündides 78ni.

Aktiivse kauplemise taga on suure tõenäolisusega investorite spekulatsioonid tehnoloogaiasektori stabiliseerumise suhtes, mille viitas neljapäeva õhtul ka Cisco Systems. Võib arvata, et suurt tulu püüdvad investorid, kes ootavad maailma juhtivate aktsiaturgude languse lõppu püüavad tabada aktsiaturu põhja, peale mida peaks kõige suurema tõusuga hiilgama just tehnoloogiasektorit esindav Eesti Telekom.

Uue selle aasta rekordtasemeni kerkis börsil passiivselt figureeriv Sampo Panga <GR#EE.SAMPO> aktsia, sulgudes 13,70 kroonil ehk 13,2% kõrgemal kui eile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing