EPL: ametnik kas süüdimatu või kinni makstud

24. august 2001, 08:09

Kui alla tuhande krooni eest saab marginaalse kommertsürituse tarbeks sulgeda kolmeks tunniks liikluse Tallinna suhteliselt suure liiklustihedaga teel ning seda veel kõige kibedamal liiklemise ajal, peab sellisele otsusele oma ?jah?-sõna andnud inimene olema kas pururumal või lihtsalt kellegi poolt kinni makstud, kirjutab Eesti päevaleht tänases juhtkirjas.

Kui tegu olnuks üldrahvaliku üritusega, olnuks ehk tee sulgemine Pirital mõistetav. Ent kella 19-22 suleti liiklus seetõttu, et tutvustada VIP-külalistele kümmet Honda Civicu mudelit.

Kui linn teeninuks kommertsürituselt kopsaka rahasumma, siis saanuks ehk inimeste kannatused heastada näiteks teede remontimisega. Kuid linna kukrusse kukkus kolme tunni pikkuse segaduse eest vaid 900 krooni, mis on naeruväärselt väike summa. Samuti jäeti linlased Pirital ees ootava takistuse kohta ilma igasugu eelteabeta.

Pirita juhtum viitab aga tegelikult ühele palju üldisemale hädale kui järjekordne suur liiklussegadus. Nimelt sellele, et vastutavatele linnaametnike kohtadele satuvad pahatihti inimesed mitte oma oskuste või teadmiste põhjal, vaid selle järgi, kes millisesse erakonda kuulub või kes kellega mingi diili tegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing