Börsiülevaade: aktsiaturud täna kindla suunata

24. august 2001, 09:40

Võrguseademete tootja Cisco Systems eile hilisõhtune avaldus, kus ta mainis, et ettevõtte olukord näitab stabiliseerimismärke, on täna aidanud Euroopa tehnoloogiasektori kergele tõusule. Vana majanduse aktsiatel seevastu maaklerid peale eilset langevat USA börsipäeva ei oota.

Hansapanga Grupi <GR#EE.HP> tugevad teise kvartali majandustulemused viisid eile Balti liiderpanga aktsia viimase kahe ja poole kuu kõrgeima tasemeni.

Ligi 29 mln kroonise käibe juures ronis Hansapanga aktsia terve päeva jooksul aegamööda üles, jõudes päeva lõpuks 158,75 kroonini ehk 2,9% kõrgemale kolmapäevasest sulgemishinnast.

Kuna välisinvestoriteni jõuavad kohaliku turu uudised väikse hilinemisega on alust loota, et Hansapanga aktsia näitab ka täna tugevat käivet ja suure tõenäosusega ka tõusu. Tugev kauplemine käis eile juba Helsingi börsil, kus omanikku vahetas 72 000 panga aktsiat.

Väikeinvestorite ostuhuvi ja ehk veidi ka Hansapanga heade tulemuste inerts vedas eile üles ka Eesti Telekomi <GR#EE.ELT> aktsia hinna, mis sulgus 53,50 kroonil ehk 0,9% plusspoolel.

Kuigi Rakvere Lihakombinaadi <GR#EE.RLK> aktsiaga eile ei kaubeldud väärib äramainimist see, et kolmapäeval tugevast teise kvartali majandustulemusest teatanud lihakombinaadi aktsia hinnanoteeringud kerkisid eile taas 7% jagu. Ehk võrreldes 4,70 krooniga, millega ettevõte suuromanik HK Ruoka-talo möödunud aastal aktsiad turult ära korjas, võis eile aktsia eest saada juba 5,90 krooni ehk viimase kolme aasta kõrgeimat hinda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing