Mõõdukad ja Isamaaliit esitavad esimeses voorus presidendikandidaadina Tarandi

24. august 2001, 09:49

Riigikogu Mõõdukate ja Isamaaliidu fraktsioonid allkirjastavad täna kell 11 Riigikogus kokkuleppe, mille alusel toimitakse ühiselt presidendi valimiste Riigikogu voorudes tuleval esmaspäeval ja vajadusel teisipäeval teatas Mõõdukate erakond.

Vastavalt kokkuleppele esitavad Mõõdukad ja Isamaaliit esimeses valimisvoorus ühiselt Mõõdukate presidendikandidaadi Andres Tarandi kandidatuuri ning hääletavad ühiselt tema poolt. Juhul, kui Tarandit esimeses valimisvoorus presidendiks ei valita, esitavad Isamaaliit ja Mõõdukad teises valimisvoorus ühiselt Isamaaliidu presidendikandidaadi Peeter Tulviste kandidatuuri ning hääletavad ühiselt tema poolt.

Juhul, kui presidendi valimine kandub üle valimiskokku, on Isamaaliit ja Mõõdukad valmis kooskõlastama oma tegevust kõigi koalitsioonipartneritega.

Vastavalt kokkuleppele tunnistavad osapooled iga erakonda kuuluva Riigikogu liikme õigust hääletada oma südametunnistuse järgi.

Mõõdukate ja Isamaaliidu kokkulepe tugineb eile hommikul Riigikogu fraktsioonide poolt allkirjastatud ühisavalduse punktile, mille kohaselt kõik presidendi valimisega seotud poliitilised kokkulepped peavad olema avalikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing