Vastemõisa vallavanem peab taas kohalt lahkuma

27. august 2001, 08:26

Viljandimaa Vastemõisa vallavanemal Rünno Johansonil tuleb Tartu ringkonnakohtu määruse järgi oma kohalt lahkuda juba teist korda, kirjutab Sakala.

Riigikohus mõistis Johansoni tänavu 7. mail korruptsioonis süüdi ja karistas teda, võttes temalt üheks aastaks avalikus teenistuses töötamise õiguse. Viljandi maakohus vabastas Johansoni 21. juunil karistuse kandmisest ja andis ta käendusele. Tartu ringkonnakohus rahuldas neljapäeval Viljandi vanemprokuröri Kadri Päeva eriprotesti ning tühistas maakohtu juunikuise otsuse.

?Riigikohus mõistis talle kriminaalkaristuse, leides sellega, et Rünno Johansoni ei saa mõjutada kriminaalkaristust kohandamata,? seisab ringkonnakohtu määruses. ?Maakohus on oma määrusega sisuliselt revideerinud riigikohtu otsuse.?

Samuti nenditakse määruses, et kriminaalmenetluse koodeks ei võimalda pärast kohtuotsuse tegemist kriminaalkaristusest vabastamist koos isiku käendusele andmisega.

Vastemõisa vallavolikogu esimehe Heino Poska sõnul koguneb volikogu oma korralisele istungile 19. septembril ning siis otsustatakse, kas kuulutada uue vallavanema leidmiseks uus konkurss või valida Rünno Johansoni eelmise tagandamise järel tehtud konkursi kandidaatide vahel.

?Ega meil muud üle jää, kui lõuad pidada ja edasi teenida,? arvas Poska. ?Vallale see määrus kasulik pole. Kaks aastat, mis see nõiajaht on käinud, mõjutas väga halvasti nii vallavalitsuse tööd kui ka vallavanema tervist.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing