Börsiülevaade: Euroopa börsid järgivad reedest tõusu USAs

27. august 2001, 09:49

Euroopa börsid on pärast reedest rallit USAs alustamas täna kerge tõusuga. Suurt käivet ei loodeta, kuna Euroopa peamine turg Londoni börs on täna pühade tõttu suletud.

Maaklerite sõnul tasub Euroopas see nädal kõige enam oodata Euroopa Keskpanga koosolekut, kus investorite poolt oodatakse veerand protsendist intressikärbet.

Möödunud nädala lõpus Tallinna börsil tugevana püsinud Eesti Telekom <GR#EE.ETL> ja Hansapank <GR#EE.HP> peaks püsima täna tugevad.

Lõppenud neljapäeval oma headest teise kvartali majandusnumbritest raporteerinud Hansapanga aktsia jätkas ka reedel kerkimist, sulgudes viimase kahe ja poole kuu jooksul esimest korda 160 krooni joonel.
Plokktehingute tulemusena kerkis aktsia käive päeva lõpuks 14,3 mln kroonini ning aktsia hind lisas neljapäevasele 2,9%-le tõusule reedel veel 0,8%.

Kui neljapäeval domineerisid Eesti Telekomi aktsiaga kauplemise osas väikeinvestorid, siis reedel liikus ülesrühkiva Euroopa tehnoloogiasektori taustal meie uue majanduse ettevõttesse ka suuremat raha.
Ligi 7,5 mln kroonise käibe najal kerkis aktsia 54 kroonini ehk 0,9%. Üllatav oli Telekomi aktsiaga tehtud tehingute koguarv, mis ületas Hansapanga 47 tehingut silmnähtavalt, küündides 78ni.

Aktiivse kauplemise taga on suure tõenäolisusega investorid, kes spekuleerivad tehnoloogiasektori stabiliseerumisele lähitulevikus.
Oma ettevõtte olukorra stabiliseerumisele viitas neljapäeval teisel pool suurt lahte Cisco Systems. See vallandas reedel ostubuumi kõikidel suurematel börsidel. Võib arvata, et kohalikul turul püütakse tabada eeskätt Eesti Telekomi aktsia põhja, mis IT-sektori stabiliseerumise korral välismaailmas peaks ettevõtte aktsiale igati positiivselt mõjuma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing