Õed kinnitavad töökoha olemasolu Norras

27. august 2001, 08:07

Eile õhtul Kappelskärist Paldiskisse jõudnud Eesti ja Läti meditsiiniõed kinnitasid, et neil on töökohad olemas, kuid keeldusid kommenteerimast, millal saabub riikliku autoriseerimiskontori otsus õdede kvalifikatsiooni heakskiitmise kohta, kirjutab Postimees.

Tuginedes Norrasse õdesid vahendava ärimehe Finn Radmanni sõnadele, valmivad Norra riikliku autoriseerimiskontori paberid tänaseks. Ükski õde ei olnud nõus Radmanni paar päeva varem välja öeldud lubadust kinnitama ega ka ümber lükkama.

Paldiski sadamas Postimehe ajakirjanikuga paar lauset vahetanud medõe väitel on tal olemas töökoht ühes Põhja-Norra haiglas ning tema töö algavat peagi.

?Üldiselt ei tahaks ma kogu sellest loost midagi rääkida,? sõnas ta ning lahkus kiirustades. Tema kolleegi sõnul on kõik õed ära hirmutatud ning neil on keelatud ajakirjandusega suhelda.

Segadused Norrasse tööle sõitvate meditsiiniõdede töölubade ja -lepingutega algasid nädal tagasi, mil Eestis ja Lätis välja koolitatud põetajate esimene grupp jõudis Oslosse. Kohapeal selgus, et väidetavalt üks suuremaid koostööpartnereid Ullevåli haigla loobus projektist, millega jäi lahtiseks ligi 20 õe edasine saatus.

Kinnitamata andmetel võlgneb Radmann kogu projekti eest lätlastele ligi 28 000 latti (üle poole miljoni krooni).

Tallinna Meditsiinikooli poolse projektijuhi Katrin Saapari sõnul on tal võlad ka Eesti osapoole ees. Et projekt on veel pooleli, ei suutnud Tallinna Meditsiinikooli esindaja võlasummat praegu veel nimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing