USA aktsiaturud paistsid silma madala aktiivsusega

Peeter Koppel 28. august 2001, 10:49

Ühendriikide aktsiaturud paistsid eilsel kauplemispäeval silma madala kauplemisaktiivsusega.

Nii New Yorgi Börsi kui Nasdaqi käibed olid lähedased käesoleva aasta kõige madalamatele käivetele. Enamus kauplemispäevast tundus, et tehaksegi rekord madalaima aktiivsuse osas, kuid mõningane aktiivsuse kasv kauplemispäeva lõpupoole tegi päeva mõlemal börsil väheaktiivsuselt neljandaks sel aastal.

Alates maikuust pole ükski üritus turu suunda muuta hästi lõppenud ning ilmselt kardetakse, et ka sellel korral ei ole midagi paremat loota.

Põhjuseid sellisteks hirmudeks pole vaja kaugelt otsida. Esiteks viitas maailma suurima majanduse jätkuvale nõrkusele asjaolu, et juulis kahanes elamute müük USAs 3 protsenti. Teiseks pidid turuosalised osa saama järjekordsetest uudistest, kus räägiti koondamistest. Seekordseks koondajaks ning tehaste sulgejaks on oma traktorite poolest tuntud Deere Co <GR#US.DE>. Pressis levisid kuuldused koondamistest ka finantsgigandis J.P. Morgan <GR#US.JPM>.

Koondamistega seoses teatas ka personaliotsingufirma Manpower, et nende uuringute kohaselt planeerivad USA ettevõtted eelmise aastaga võrreldes tunduvalt suuremaid koondamisi. Turgude domineerivaks emotsiooniks oligi eelmainitud uudistest tulenevalt ettevaatlikkus, sest käesolevalt nädalalt oodatakse nii tarbijausalduse kui ka majanduskasvu näitajaid, rääkimata eraisikute sissetulekuid ja tarbimist kajastavatest näitajatest.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus eile 0,23 protsendi võrra madalamal 1912,41 punktil.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus aga 10 382,35 punktil ehk reedega võrreldes 0,39 protsenti madalamal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing