Tarand: president võib tulla ühes valitsuskriisiga

28. august 2001, 09:18

Mõõdukate presidendikandidaadi ja kolmikliidu koalitsiooninõukogu esimehe Andres Tarandi hinnangul pole välistatud, et Eesti satub sügisel valitsuskriisi tugevate vastuolude tõttu, mis rebivad koalitsiooni presidendivalimistel, kirjutab Postimees.

Tarand esitas pärast eilset esimest presidendivalimiste vooru koguni kolm nn musta stsenaariumi, mis tema hinnangul praegusele sisepoliitilisele seisule võivad järgneda.

Esiteks võib Tarandi hinnangul juhtuda, et ka valimiskogu ei suuda Eestile järgmist riigipead valida. Teiseks võib juhtuda, et president valitakse ?koos valitsuskriisiga?. Ning kolmas, valitsusliidu poolelt nähtuna tume võimalus on see, kui presidendiks saab opositsiooni kandidaat.

Vastasrind näitas end eile riigikogus ühtsemana kui võimuliit, sest Rahvaliit ja Keskerakond pidasid kinni kokkuleppest toetada Peeter Kreitzbergi, koalitsiooninõukogu esimeest Tarandit aga toetas üksnes kaks koalitsiooniparteid kolmest.

Reformierakond on teistest koalitsiooniparteidest eraldunud, sest loodab Toomas Savi populaarsusele valijameeste seas.

?See peab olema siis tõepoolest viimase hetke lepe Estonia kontserdisaalis, kui näiteks valitsusliidu erakond N läheb Arnold Rüütli taha,? märkis eile Tarand. ?Aga see on lihtsalt näide, praegu ei ole ükski fraktsioon selliseid asju kaalunud.?

Tarandi sõnul lükkavad presidendivalimised Eestit valitsuskriisi poole praegu tugevamini kui näiteks Narva elektrijaamade erastamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing