Börsiülevaade: liideraktsiad depressioonis, ülejäänud turg tugev

29. august 2001, 14:32

Sisse imporditud negatiivne meeleolu pärssis täna mõõdukalt ka Tallinna börsil noteeritud aktsiate hindu.

Tugevaima löögi all oli Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis vajus 1,8% tasemeni 54 krooni ehk mitte kuigi kaugele ajalooliselt madalaimast 53 kroonisest sulgemishinnast.

Aktsia languse põhjus suure tõenäosusega sama, mis täna Euroopa turge alla allapoole viib. Nimelt langes eile USAs tarbijate usaldus ja täna kardetakse riigi teise kvartali majanduskasvu alltoomist 0% juurde.

Hansapanga <GR#EE.HP> käive, mis nädala alguses päris kokku kuivas oli täna muljetavaldav. Enne päeva lõppu tehtud plokktehingut tõstsid aktsia käibe üle 9 mln krooni. Kahjuks ei aidanud see aktsia hinda, mis üleüldise depressiooni taustal odavnes 1,4%, kukkudes 154,10 kroonini ehk praktiliselt sama tasemeni, kus ta enne teise kvartali tulemuste avaldamist viibis.

Mõningast aktiivsust oli märgata täna taas lisanimekirjas. Kui eile liikus oma selle aasta kõrgeimate tasemete juures Tallinna Farmaatsiatehase <GR#EE.FARMA> aktsia, siis täna sulgus aasta kõrgeimal tasemel kommitootja Kalevi aktsia, peatudes 20 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing