Arnold Rüütel: Eestimaa on kreenis põhjaranniku poole

29. august 2001, 16:24

Rahvaliidu presidendikandidaat Arnold Rüütel ütles Eesti majandusele hinnangut andes, et Eestimaa on kõvasti põhjaranniku poole kreenis ja see tuleb viia tasakaalu, kasutades muu hulgas selleks ka maksusoodustusi ääremaadel.

Rüütel ütles, et kuna Tallinnas ja selle ümbruses on elu parem, liiguvad inimesed ääremaadelt ära, mistõttu kuhjuvad sotsiaalsed probleemid ja see ohtlik tendents tuleb lõpetada. Regionaalpoliitika raames tuleb selleks tema sõnul leida võimalusi infrastruktuuri arendamiseks Eesti kaugemates piirkondades. 'Siis julgeb ka väliskapital sinna suunduda,' leidis ta.

Ligi sada tuhat töötut Eestimaal on Rüütli hinnangul ilmselgelt liiga palju, eriti teeb aga talle enda sõnul muret see, et tööta on ligi veerand kõigist tööealistest noortest. 'Siin suudaks riik õla alla panna väljaõppe osas, kuid kaasa peaks aitama ka kohapealsed ettevõtjad,' märkis Rüütel.

Rüütli sõnul on tööpuuduse vähendamiseks vaja süsteemset lähenemist. Ta ütles, et tuleks kaaluda ka võimalust maksusüsteemi muutmiseks ääremaadele soodsamaks.

Tööpuuduse vähendamisel väheneks Rüütli hinnangul sotsiaalsed pinged, sedakaudu aga omakorda kuritegevus, suitsiidid ja madal sündivus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing