Venemaal tegutses 1990ndatel 1800 finantspüramiidi

29. august 2001, 16:49

Petetud aktsionäride ja hoiustajate huvide kaitse ühiskondlik-riikliku fondi andmetel tegutses Venemaal 1990ndate aastate keskel 1800 finantspüramiidi, mis petsid rahvalt kokku välja üle 13 triljoni rubla.

Püramiidide omanduse realiseerimise eest pole hoiustajate enamik saanud kopikatki, kirjutab Argumentõ i Faktõ.

Pärast püramiidide ärakeelamist anti hoiustajatele Boriss Jeltsini käskkirjaga 150 miljonit rubla. Selgus, et inimesed, kes olid oma vara andnud selliste kompaniide nagu Zarja Rossii, Rostislav, Svetlana, Hermes-finants, Rositsh, Ronika, Agroprominvest, ei saa tagasi midagi.

Hiidpüramiidide nagu Hopjor, Russkii dom selenga, Russkaja nedvizhimost, Vlastilina ja MMM kliendid ei saa samuti eriti loota raha tagasisaamisele. Näiteks Russkii Dom Selenga (RDS) vara realiseerimise järel said hoiustajad 1% endise püramiidi varast, mis tegi umbes 7 rubla nina peale. Sellesama RDSi vara rööviti enne erinevate firmade ja kohaliku administratsiooni poolt.

Jaroslavlis võeti nende peakorteriks olnud korralik maja kohaliku linnanõukogu poolt ära, teine ehitis langes Arhangelski maksuameti kätte, toll konfiskeeris 3 lennukit, Volgogradis müüdi oksjonil RDSile kuulunud 100 vähem kui aasta kasutuses olnud autot 2/3 reaalhinna eest jne.

Püramiide loonud inimestest on MMMi juht Sergei Mavrodi siiani jooksus, RDSi loojad Aleksandr Salomadin ja Sergei Gruzin on juba ennetähtaeselt vabastatud. Vanglast vabanes ka Vlastilina omanik Valentina Solovjova.
<#Argumentõ i Faktõ=http://www.aif.ru/aif/1088/12_01.php>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing