Börsiülevaade: tehnoloogiasektoris mõõn jätkub, Kaubamaja aktiivsus peaks tõusma

30. august 2001, 09:48

Paari USA suure tehnoloogiasektori ettevõtte negatiivsed tulevikukommentaarid hoiavad täna allpool Euroopa tehnoloogiasektori. Vana majanduse ettevõtted peaks maaklerite sõnul täna seevastu liikuma suhteliselt passiivselt, kuna suur osa investoreid ootab täna lõunal toimuvat Euroopa Keskpanga koosolekut, millelt oodatakse intressimäärade veerand protsendipunktilist kärpimist.

Tallinnas võib kergelt allapoole vajuda taas Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia.
Mõnevõrra peaks investorite huviorbiiti kerkima aga Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM>, mis eile pärast börsi sulgemist avaldas oma II kvartali majandustulemused.

Vaatamata tugevnenud konkurentsile on Kaubamaja tänu kaubanduspindade suurendamisele kasvatanud aastataguse ajaga käivet 33% ja suutnud I kvartalis tekkinud kahjumist välja tulla. Seetõttu võib loota, et tulemus suudab hoida aktsiat küllalt tugeva, kindlasti aga kasvatada aga aktsia käivet.

Sisse imporditud negatiivne meeleolu pärssis eile mõõdukalt ka Tallinna börsil noteeritud aktsiate hindu.

Tugevaima löögi all oli taas Eesti Telekomi aktsia, mis vajus 54 kroonini. Langust päevaga 1,8%.

Hansapanga <GR#EE.HP> käive, mis nädala alguses kokku kuivas, kujunes eile toredaks, tõustes tänu päeva lõpus tehtud plokktehingutele üle 9 mln krooni.

Kahjuks ei toetanud see aktsia hinda, mis välisturgudelt sisse toodud depressiooni taustal odavnes 1,4%, kukkudes 154,10 kroonini ehk praktiliselt sama tasemeni, kus ta enne teise kvartali tulemuste avaldamist ringi tiirutas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing