Kalurid pole nõus räimepüüki vähendama

30. august 2001, 08:08

Pärnumaa rannakalurid peavad mõttetuseks ettepanekut vähendada räimepüügi tuleva aasta kvooti Läänemerel viis korda, ometi on selline oht kalurite tulevikule tekkinud, kirjutab Pärnu Postimees.

?Oleme ametimeestele laiali saatnud oma arvamuse, et Pärnumaa rannakalurid võiksid püüda aastas vähemalt 10 000 tonni räime,? ütles Pärnumaa kutseliste kalurite ühingu juhatuse esimees Arne Taggo.
Taggo sõnade kohaselt on samal seisukohal Eesti Kalurite Liit.

?Praegu on tekkinud arusaamatu situatsioon ja õigusest on asi kaugel,? arvas Taggo.

Räägitakse räimevaru kehvast seisust, ometi said Pärnumaa rannakalurid tänavu rekordsaagi - 10 500 tonni. Räime meres on ja kala on ilus. Kuni jaheda maikuu lõpuni oli kalureil saagis kahtlusi, kuid ilma paranedes selgus kohe, et kala pole kusagile kadunud, rääkis Taggo.

?Püügilimiidi mitmekordne vähendamine jätaks tööta nii kalurid kui kalatööstuse,? nentis Taggo.

Tänavu on rahvusvaheline mereuuringute nõukogu seisukohal, et kiluvarul pole vigagi ning kilupüüki võiks viie protsendi võrra suurendada, räimevaru on aga väga kehv ning seetõttu tuleks räimepüüki viis korda vähendada, ütles keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna peaspetsialist Enno Kobakene.

Kobakese väitel pole komisjon seni arvestanud kohalikku olukorda, vaid vähendanud püügilimiiti kõigil riikidel proportsionaalselt. Eesti ei nõustunud sellega möödunud aastal, sest meie teadlaste arvates on Eesti vetes räimevaru märksa suurem kui Läänemere muudes piirkondades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing