1. septembril jõustuvad maksumuudatused

30. august 2001, 13:00

Esimesest septembrist jõustuvad muudatused maksukorralduse seaduses ja käibemaksuseaduses.

Maksukorralduse seaduse muudatuse tulemusena võib toll maksumaksja või maksu kinnipidaja nõusolekuta ja teda informeerimata avaldada õiguste valdajale andmeid intellektuaalset omandit rikkuva kauba sisse- ja väljaveo tõkestamise seaduses ettenähtud juhtudel, selgitas IMG Konsultanti jurist Ranno Tingas.

?Näiteks kui keegi püüab importida piraatkaupa ning toll võtab selle kauba tollikontrolli alla, siis on kaubamärgi või muude intellektuaalsete õiguste valdajal õigus nõuda tollilt andmeid isikute kohta, kes püüavad piraatkaupa importida.?

Teisena jõustub käibemaksuseaduse täiendus, mille kohaselt ei maksustata rahandusministri poolt kehtestatud tingimustel ja korras käibemaksuga kaubamärgiseaduse § 36"3 lõikes 3 nimetatud erikonfiskeeritud võltsitud rõivaste ja jalatsite importi.

?Rahandusministri määruses kehtestatud tingimuseks on, et rõivad ja jalatsid antakse üle riigi või kohaliku omavalitsuse tervishoiu- või hoolekandeasutusele,? ütles Tingas.

Kolmandaks jõustub 1. septembril määrus, mis loetleb käibemaksumääraga 5% maksustatavad ravimid, raviteenuste osutamiseks ja terviseuuringuteks vajalikud meditsiiniseadmed ja -tooted, invaabivahendid ning desinfektsioonivahendid.

?Samas kaotab kehtivuse varasem nimekiri. See määrus muudatus eelkõige neid, kes impordivad, ostavad või müüvad ravimeid, raviteenuste osutamiseks ja terviseuuringuteks vajalikke meditsiiniseadmeid ja -tooteid, invaabivahendeid või desinfektsioonivahendeid.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing