Sun Microsystems hoiatas kahjumi eest

Peeter Koppel 30. august 2001, 11:31

Infotehnoloogiaseadmete tootja Sun Microsystems Inc. teatas, et ootab Jaapanis ja Euroopas kahanenud nõudluse tõttu käesolevas kvartalis kahjumit, teatab Wall Street Journal.

Ettevõtte äritulud langevad käesolevas majanduskvartalis, mis lõpeb 30. septembril, alla 3,7 mld dollari, mis Suni enda kuu aja taguste andmete kohaselt oli vajalik, et omadega ots-otsaga kokku tulla. Analüütikiud olid First Calli andmetel oodanud Sunilt käesolevas kvartalis 2 USA sendilist kasumit aktsia kohta ning 3,8 mld dollari suuruseid äritulusid. Aasta tagasi oli Sun suutnud teenida sama perioodiga 15 senti aktsia kohta ning ärituludeks oli kujunenud 5 mld dollarit.

Suni finantsjuht Michael Lehman ei rääkinud võimaliku kahjumi suurusest ega andnud ka äritulude prognoosi, kuid tema hinnangul on äärmiselt raske täita varasemat käibeprognoosi ning see nõuaks septembris nõudluse tugevat kasvu. Lehman ei pidanud selle juhtumist aga tõenäoliseks ning pidas turgu ?väljakutseid esitavaks.? Samas on ettevõtte finantsjuht tuleviku suhtes optimistlik. Lehman ütles, et ettevõttel on raha ja ekvivalente 6 mld dollari eest ning Sun jätkab uuringu- ja arendustegevust vaatamata majandustulemuste halvenemisele lühemal perioodil.

Suni avaldusele eelnevalt olid ettevõtte probleemidele juhtinud tähelepanu investeerimispangad Merrill Lynch ja Goldman Sachs, kes tõid probleemidena välja nigelavõitu nõudluse Suni arvutite järele ja potentsiaalsed kulutused töötajate vallanamisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing