Lepped ohustavad Savi valimisedu

30. august 2001, 09:29

Presidendivalimiste suursoosik Reformierakonna kandidaat Toomas Savi võib valimiskogus sattuda raskustesse, kui koalitsioonipartnerid Isamaaliit ja Mõõdukad esitavad valimiskogule ühiskandidaadi ning ka opositsioon suudab oma kandidaatide vahel kompromissi leida, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ka meie oleme selgelt endale teadvustanud, et kui meie kandidaat Toomas Savi ei peaks jõudma teise vooru, teeme igal juhul uue valiku ja hääletame Isamaaliidu või Mõõdukate kandidaadi poolt,? lausus Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen.

Isamaaliidu fraktsiooni aseesimehe Andres Herkeli kinnitusel on suur tõenäosus, et Isamaaliit ja Mõõdukad lepivad ühe kandidaadi osas kokku.

Keskerakonna peasekretäri Küllo Arjakase sõnul võib Toomas Savi eemalejäämine presidendivalimiste lõppstaadiumist olla tõenäoline.

?Et selline stsenaarium võib teostuda, näitas Isamaaliidu ja Mõõdukate ühine tegutsemine riigikogus toimunud presidendivalimiste voorudes,? ütles Arjakas.

Keskerakonna presidendikandidaat Peeter Kreitzberg ütles eile õhtul usutluses TV3-le, et ei ole võimatu, et kui lõppvooru pääsevad Reformierakonna kandidaat ja Mõõdukate kandidaat, siis eelistab Keskerakond Reformierakonna kandidaati.

Kindlasti ei toeta keskerakondlased Kreitzbergi sõnul Savi ega tee enne Reformierakonnaga koostööd, kui esimene valimisvoor valimiskogus on peetud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing