Rask: õiguskoolituse läbinud justiitstöötajate mõttelaadimuutus on epohhi loov

Inno Tähismaa 30. august 2001, 15:45

Justiitsminister Märt Rask ütles täna Eesti mahukaima justiitstöötajate koolitusprojekti lõpetamisel, et hindab Eesti õigussüsteemi jaoks väga oluliseks koolituse läbinud kohtunike, prokuröride ning kriminaalhooldajate mõtteviisi muutust ja üldise maailmavaate avardumist.

?Kaheaastase koolituse jooksul on toimunud epohhi loov mõttelaadi muutus. Olen rahul, et oleme suure asjaga hakkama saanud,? ütles Rask.

Raski sõnul on Eesti õigussüsteem viimase kümne aasta jooksul praktiliselt sajaprotsendiliselt uuenenud ning justiitstöötajate järelkoolitus uue kvalifikatsiooni omandamiseks oli hädavajalik. Tegu oli esimese nii suuremahulise koolitusega.

?Oluline on see, et täna tunnistuse saanud kohtunikud, prokurörid ja kriminaalhooldajad suudaksid saadud teadmisi edasi anda ja kolleegide koolitamist jätkata,? sõnas Rask.

Koolituses osalejad läbisid võlaõiguse, asjaõiguse, kaubandusõiguse, karistusõiguse, avaliku õiguse ning Euroopa Liidu õiguse blokid. Koolituses osalesid 76 kohtunikku, 7 prokuröri, 70 kriminaalhooldajat ning 35 kohtutäiturit.

Teate edastas justiitsministeeriumi avalike suhete talitus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing