Poliitikud eitavad plaani presidendivalimised nurjata

30. august 2001, 08:11

Poliitilised vastasleerid ei pea avalikes kommentaarides praegu kuigi suureks tõenäosust, et presidendivalimised saab valimiskogu lõppvoorus nurjata ning valimine pöördub veel kord tagasi riigikogusse, kirjutab Postimees.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ütles, et tema niisugusesse pahatahtlikku tegevusse ei usu, sest lõhestatus ja vastasseis on praegu erakondade ühine mure.

?Need võivad olla üksikud inimesed,? märkis ta. ?Aga seda, et parteid tahavad valimist hukka ajada, ma ei usu.?

Keskerakonna presidendikandidaadi Peeter Kreitzbergi hinnangul on võimalus valimiste läbikukkumiseks ka 21. septembril kogunevas valimiskogus siiski olemas.

?Arvestades seda kirge, millega kampaaniat praegu toimetatakse, ning ka seda, mis toimus äsja riigikogus, on selline oht,? märkis Kreitzberg. ?Siiski ma loodan, et poliitilised jõud saavad aru, kuidas nad diskrediteerivad ennast valijate ees, kui ei tule valijameeste kogus toime presidendi valimistega.?

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen märkis, et kui valimiskogu lõppvooru jõuavad Toomas Savi ja Arnold Rüütel, siis ei usu ta mingil juhul valimiste läbikukkumist.

?Ma arvan, et koalitsioon toetab siis Savi, opositsioon ilmselt Rüütlit,? pakkus Atonen. Kui aga viimasesse vooru peaksid jõudma Toomas Savi ja Peeter Tulviste, on Atoneni hinnangul mõnevõrra suurem võimalus, et opositsioonil tekib tahtmine kummalegi hääli mitte anda.

Savi-Tulviste duelli tõenäosust lõppvoorus suurendab Keskerakonna ja Rahvaliidu vahel teisipäeval tekkinud tüli selle üle, kas Keskerakond toetab valimiskogus Rüütlit või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing