Muinsuskaitse lubab võidelda kitsa Harju tänava eest

31. august 2001, 08:15

Riigi muinsuskaitseinspektsioon kavatseb seista vastu Tallinna abilinnapea Toivo Ninnase kavale jätta Harju tänav pärast tänavaääre täisehitamist sama laiaks kui praegu, sest see eiraks nii muinsuskaitseseadust kui ka Tallinna vanalinna muinsuskaitseala põhimäärust, kirjutab Postimees.

?Loomulikult kavatseme protestida,? ütles muinsuskaitseinspektsiooni peadirektor Anneli Randla eile. ?Varasem otsus tänavajoone taastamise osas on olemas, muinsuskaitse peab õigeks selle juurde jääda.?

Tallinna vanalinna muinsuskaitseala põhimääruse kohaselt tuleb uute hoonete rajamisel järgida 1944. aasta pommituseelseid krundipiire, kuid seetõttu muutuks Harju tänav pärast selle ääre täisehitamist praegusest ligi kolm meetrit kitsamaks.

Randla sõnul rääkisid kõik osapooled mullu omavahel läbi, et tee all olevaid kommunikatsioone on võimalik sobitada ka kitsama tänava alla ning tuletõrjegi mahub vajadusel kitsamal tänaval liiklema.

?See tuli äärmiselt ebameeldiva üllatusena,? kommenteeris Randla abilinnapea Ninnase tee laiemaks jätmist pooldavat avaldust. ?Kõik sai ju mullu kokku lepitud, linn peab nüüd oma varasematest otsustest jõhkralt üle minema.?

Ninnas ütles, et tema käsi ei tõuse vanalinna peatänavat kolme meetri võtta kitsamaks tegema. Abilinnapea hinnangul pärsiks kitsam tänav oluliselt autoliiklust, halvendades seejuures kiirabi ja tuletõrje läbisõiduvõimalusi. ?Ei tahaks lubada sellise koha tegemist, kust kaks tuletõrjeautot läbi ei mahu,? mainis Ninnas.

Abilinnapea ütles, et detailplaneering jääb esialgu seisma ning kahe nädala pärast asub Harju tänava laiust uuesti arutama volikogu linnamajanduskomisjon. ?Tahame uuesti küsida volikogu liikmetelt ja linlastelt arvamust, kas maksab teed kunstlikult kitsamaks teha,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing