Tallinna politsei ootab turvamehi appi

31. august 2001, 08:08

Tallinna linnapea Tõnis Paltsi kokku kutsutud neljaliikmeline nõukoda leidis, et politseinike võiks aidata igapäevatöös patrullivad turvatöötajad ning noortele politseinikele on linn nõus tasuta andma 20 korterit, kirjutab Eesti Päevaleht.

Paltsi sõnul saaks korrakaitsejõudude koostöö korral lahti sageli kasutult istuvatest turvatöötajatest. ?Nad magavad vanalinnas autodes, ootavad telefonikõnet, et siis 100 meetrit kaugemale sündmuskohale sõita. Samas kui auto juures antakse kellelegi peksa, siis ei tee nad silmagi lahti, sest telefon ei helise,? rääkis Palts. ?Linn oleks nõus õppinud ning kuus 15 000 krooni saavale turvamehele 500 krooni juurde maksma, et ta üles ärkaks ja silmad lahti hoiaks.?

Paltsi sõnutsi on kõige lihtsamini lahendatav informatsiooni vahetamise probleem.

?Probleem on aga selles, kas ta (turvamees ? toim.) võib päti kinni võtta ja ise protokolli koostada. See on arutluse all ja seadusandluse piires tuleb teha nii, et turvatöötajat saab rakendada veelgi enam kui ainult informatsiooni vahetamiseks.?
Palts juhtis tähelepanu, et turvafirmadel on linnas vähemalt kolm korda enam patrullautosid kui politseil.

Tallinna linn võiks meeri sõnul rentida või anda tasuta 20 korterit noortele politseinikele, et need patrulliksid vanalinnas jalgsi. ?See oleks ainsaks kauba tingimuseks. Ettevõtmise käimalükkamine ei ole linnale kulukas, kui võrrelda efektiga, mida mehed annavad,? lausus Palts. ?Turvalisus on tunne, millel pole piire, ja kunagi ei saa seda küllaldaselt olla.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing