Madalikul kaubalaevast haihtusid kütusetonnid

31. august 2001, 08:18

Põhjaliku ettevalmistuse järel Hiiumaa ranniku lähistel madalikul istuva kaubalaeva mahuteid kütusest eile tühjaks pumpama hakanud piirivalvurid olid üllatunud, kui selgus, et keegi on neist ette jõudnud, kirjutab Postimees.

Esialgse informatsiooni järgi pidanuks kevadel madalikule sõitnud laeva Eevi mahutites olema kuni 8 tonni keskkonnale ohtlikku kütust, kuid pool päeva kestnud operatsiooni käigus tõmbasid pumbad sealt välja ainult paarkümmend liitrit küttesegust vett.

Piirivalve reostustõrje spetsialist Aare Kasvandik ütles, et juba esimese mahuti kontrollimisel ei leitud sealt suurt midagi. ?Väike sorts diislit ja sellega asi piirduski,? nentis ta.

Keskpäevaks oli selge, et ka teises mahutis on kütust väga vähe. Esialgu kahepäevaseks kavandatud puhastusoperatsioon ei kestnud seetõttu poolt päevagi ning pärast kella kaht panid piirivalvurid oma tehnika kokku ning lahkusid laevavraki juurest.

Kasvandik pidas tõenäoliseks, et kütuse väljapumpajateks võib pidada Hiiumaa vandiraiujaid või ka kaugemalt tulnud huvilisi.

?Ega nad siis ütlema tule, et kütuse kätte said,? lausus reostustõrje spetsialist. Samas ei välistanud ta võimalust, et kütus võis märtsis madalikule jooksnud laeva mahutitest ajapikku ise välja immitseda. Hiliskevadel sai piirivalve teate, et laevahuku piirkonnast liigub Lehtma sadama poole õlilaik.

Eile ei pidanud asjatundjad siiski tõenäoliseks, et nii suur kogus kütust võinuks poole aastaga mahutitest välja immitseda. Ka nentis Kasvandik, et rüüstatud laeva nähes oli selge, et keegi on seal käinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing