USA aktsiaturgudel eile must päev, Dow sulgus allpool 10 000 punkti

Peeter Koppel 31. august 2001, 10:19

New Yorgi börsil juhtus eilse kauplemispäeva alguses paljukardetud sündmus. Nimelt langes maailma vast enim jälgitud aktsiaindeks Dow Jonesi tööstuslik keskmine üle viie kuu taas allapoole psühholoogiliselt olulist 10 000 punkti piiri ning sinna ta ka jäi.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulguski 9919,58 punktil ehk kolmapäevaga võrreldes 1,70 protsenti madalamal. Löögi all olid tehnoloogia- finantssektori, tööstus ja jaekaubandusettevõtete aktsiad

Tehnoloogiasektori kohal läks aga eilse kauplemispäeva alguses piltlikult öeldes päike looja ning ka Nasdaqi üldindeks kukkus allapoole olulist ehk 1800 punkti piiri.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> sulgus eile 2,79 protsendi võrra madalamal 1791,68 punktil.

Domineerivaks uudiseks oli suure jõudlusega tööjaamu ja servereid tootva Sun Microsystemsi <GR#US.SUNW> teade, et ettevõte jääb tõenäoliselt esimeses majanduskvartalis kahjumisse. Sunile sekundeerisid negatiivsete uudiste osas fiiberoptilise kaabli tootja Corning <GR#US.GLW>, kes teatas 1000 inimese koondamisest kesise nõudluse tõttu, ning maailma suurim tarkvaratootja Microsoft <GR#US.MSFT>, kellel on tekkimas probleeme Euroopa Liidu konkurentsiametnikega oma uue operatsioonisüsteemi Windows XP pärast.

2400 inimese koondamisest teatas ka väärtpaberivahendaja Charles Schwab <GR#US.SCH>. Põhjuseks taas madalseis kapitaliturgudel.

Suni pessimism kandus ka Dow komponendile IBMile ning teistele arvutitootjatele. Corning mõjutas negatiivselt aga sarnase tegevusalaga JDS Uniphase?i <GR#US.JDSU>aktsiat.

Negatiivsed uudised ei tulnud aga ainult ettevõtete tasandilt. Eelmisel nädalal uute töötuskompensatsiooni taotlejate arv küll kahanes, kuid samas kerkis nende inimeste arv, kes on kompensatsiooni taotlenud enam kui ühe nädala 9 aasta kõrgeimale tasemele. Seega ? ei midagi head.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing