Tervishoiureform jätab vanurid ravita

31. august 2001, 08:12

Ajal, mil sotsiaalministeerium planeerib uusi superhaiglaid, on jäänud läbi mõtlemata, kuidas saavad mõne aasta pärast abi pikemat ravi ja hooldust vajavad haiged, peamiselt eakad inimesed, kirjutab Postimees.

Uuest aastast jõustuva tervishoiuteenuste korraldamise seaduse alus on Rootsi ekspertide ette valmistatud Eesti haiglavõrgu arengu kava. See keskendub ravivoodite ja haiglate hulga vähendamisele.

Eestis peaks 2005. aastaks alles jääma üksnes 13 aktiivravihaiglat. Ülejäänud poolsada peavad valima sulgemise, spetsialiseerumise, taastus- või hooldusravikeskuseks muutumise vahel.

?Suurejooneline arengukava ei saa lihtsalt käivituda enne, kui pole leitud kohti vanuritele, kes praegu viibivad aktiivhaigla voodites,? selgitas Postimehele ?Tervishoiuprojekt 2015? meeskonna Eestisse kutsutud konsultant Anna Howe.

?Praegune kava on lihtsalt lünklik,? nentis ta.

Howe?i sõnul pole võetud vaevaks teha endile tervishoiureform algusest lõpuni selgeks, kuid pooliku reformi korral võivad tuhanded inimesed sattuda olukorda, et neil pole ravikohta või ei leidu raviks koolitatud personali, kes suudaks tagada vajalikku abi.

Hooldushaiglavõrgu kava on koostamisel, kuid selles sisalduv on kohanud mitme haigla ja ametniku vaikset vastuseisu.

Eesti haigekassa ravikindlustushüvitiste osakonna juhataja Helve Tarien on seisukohal, et haigekassale kuuluvast ravirahast ei peaks kulutatama sentigi hooldusküsimuste lahendamiseks, vaid üksnes meditsiinilisele teenusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing