Valga maavalitsus hädas 50 000 liitri piiritusega

31. august 2001, 08:13

Alkoholiseadusega endale 50 000 liitrit salapiiritust kaela saanud Valga maavalitsusel on raskusi selle mahamüümisega, sest esimesele oksjonile ei ilmunud ühtegi piiritusetahtjat, kirjutab Postimees.

Piiritusemüügiga sunnib maavalitsust tegelema paari aasta vanune alkoholiseadus, mis ütleb, et maavalitsus peab oma piirkonnas konfiskeeritud alkoholi ise kas hävitama või oksjonil maha müüma.

Valga maavalitsus on esimene, kellele toll on salapiirituse üle andnud. Alghinnaga neli krooni liiter läks müüki 50 000 liitrit toidupiiritust, mille toll oli juba 1998. aasta detsembris Valga piiripunktis konfiskeerinud.

Valga maavalitsuse kantselei peaspetsialist Annika Kuimet rääkis, et enampakkumise tähtajaks, 27. augustiks ei saanud maavalitsus ühtegi ostusoovi ning peab nüüd tõenäoliselt uuesti üritama. Müügile minev piirituselast võrdub kütuseveoki kahe tsisternitäiega.

Kuimeti sõnul on mõned keemiaettevõtted, näiteks Flora ja Kemikaal oksjoni vastu siiski huvi tundsid, kuid õigeks ajaks ei ilmunud välja ükski soovija.

Nn inimesed tänavalt erikonfiskeeritud piirituse oksjonil osaleda ei saa. Seda võib teha vaid ettevõte, kellel on ette näidata piirituse tehnilise töötlemise litsents.

?Ostjate ring on seega kitsas, sest selliseid firmasid polegi Eesti nii palju,? nentis Kuimet. ?Pealegi on tegemist põrsa kotis ostmisega, sest hoolimata aastaid tagasi tehtud analüüsist on segu kahtlane.?

Kui veel mõned aastad tagasi suunati salaalkohol ümbertöötamiseks otse tollal riigile kuulunud Livikosse, siis ettevõtte erakätesse mineku järel see praktika lõppes. Praegu on konfiskeeritud piirituse töötlemisest huvitatud vähesed alkoholitootjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing