Vallajuhid nõuavad vanade rongipeatuste taastamist

31. august 2001, 08:25

Tartu vallajuhid ei ole rahul homsest taastuva rongiliikluse uute sõiduplaanidega ning leiavad, et rongiliiklus tuleb taastada vanade sõiduplaanide alusel, kirjutab Tartu Postimees.

Eile saatis Tartu maavanem Jaan Õunapuu teede- ja sideminister Toivo Jürgensonile kirja, milles palus veel kord arvestada Tartu valdade seisukohta taastada rongiliiklus maakonnas vanade sõiduplaanide alusel.

Väidetavalt sõitjate ohutut sisenemist tagava platvormi puudumise pärast ei peatu Tartu-Elva suuna rongid enam Variku, Aiamaa ning Vapramäe peatuses.

Põlva suunal jäävad vahele Vana-Kuuste, Rebase ja Laane peatus. Tallinna-Tartu rong teeb enne Tartut viimase peatuse Tabiveres, jättes vahele Sootaga, Kärkna, Vasula, Emajõe ja Vorbuse peatuse.

?Eesti Raudtee hinnangul on mõne peatuse platvormid halvas seisukorras ning sõitjatele ohtlikud,? sõnas Edelaraudtee reisijateveoteenistuse direktor Kalvi Pukka.

Terve rea peatuste kadumine kutsus esile nii sõitjate kui ka vallajuhtide vastuseisu. Omavalitsused taotlevad Tartu vallas Sootaga ja Vasula, Tähtvere vallas Vorbuse, Kambja vallas Vana-Kuuste, Rebase ja Laane ning Nõo vallas Aiamaa ja Vapramäe peatuse taastamist.

Teede- ja sideministri 30. juuli kirjas seisab, et kui maavalitsused uusi sõiduplaane ei kooskõlasta, algab kogu protsess uuesti ning on vähetõenäoline, et sellisel juhul jõutakse reisirongiliiklus ASi Eesti Raudtee infrastruktuuril 1. septembriks taas avada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing