Via Baltica suurremont jääb tänavu tegemata

04. september 2001, 08:05

Riigi- ja euroametnike vahelise puuduliku asjaajamise tõttu lükkub kokku 120 kilomeetri Via Baltica teekatete uuendamine tulevasse aastasse, tee aga on transpordifirmade hinnangul juba praegu kohati väga vilets, kirjutab Postimees.

Euroopa Liidu esindajad on süüdistanud Eesti riigiasutuste ametnikke tagatrepitöös oma lemmikutest tee-ehitajate kasuks, eestlased aga omakorda eurobürokraate asjaajamisega venitamises.

Tulemus on paraku mõlemalt poolt vaadatuna ühesugune - Tallinna-Narva ja Tallinna-Ikla tee lagunevate lõikude uuendamiseks tänavuseks aastaks ette nähtud 233 miljonit krooni pole teinud teekatteid paremaks.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Aleksander Kaldase kinnitusel kaasneb kevadel toppama jäänud konkursi venimisega tõenäoliselt järgmise, tulevaks aastaks Via Baltica teekatete taastamiseks ette nähtud 360 miljoni ISPA-krooni kasutamise edasilükkumine.

Kui tööd oleksid alanud vastavalt esialgsele plaanile tänavu kevadel, oleks Pärnu suunal praegu võimalik sõita 83 ja Narva suunal 37 siledal kilomeetril.

Tee-ehitust puudutavad lepinguprojektid on siiski antud juba üle Euroopa Komisjonile kinnitamiseks ning anonüümseks jääda soovinud allikate hinnangul saavad need allkirjad ilmselt oktoobris.

Rahandusministeeriumi asekantsler Renaldo Mändmets refereeris Postimehele hiljuti Tallinnast Pärnusse sõitnud Euroopa Komisjoni delegatsiooni ametniku sõnu. ?Tema jutu järgi vajab Pärnu teelõik kohe kindlasti ohtralt remonti,? lausus Mändmets.

Mändmetsa hinnangul on ISPA-konkursside protseduurid uus asi nii Euroopa Komisjoni kui Eesti ametkondade jaoks. ?Mulle tundub, et pigem on meie (Eesti - toim) administratsioon võimeline Euroopa Komisjonist kiiremini otsuseid vastu võtma ja lahendusi leidma,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing