Ajakirja Eesti Loodus käekäik selgub 10. septembril

04. september 2001, 08:11

Ajakirja Eesti Loodus käekäik selgub pärast 10. septembrit, kui ajakirja väljaandmiseks loodud mittetulundusühingu Loodusajakiri senine liikmeskond on laienenud, kirjutab Postimees.

Nii rääkisid eile Tartu Ülikooli raamatukogu loengusaalis pressikonverentsi kokku kutsunud Loodusajakirja juhataja Tiit Kändler ja avalike suhete nõustaja Jaan Riis.

Mittetulundusühingu asutasid 4. juulil kaks riiklikku asutust, Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Keskkonnauuringute Keskus. Ettepanek liitumiseks on saadetud mitmele looduse uurimisega seotud organisatsioonile.

Paleontoloog Ivar Puura väitel ei ole nende hulgas mõjukaid Eesti Teaduste Akadeemiat ja Eestimaa Looduse Fondi, kuid on see-eest ajakirja Loodus välja andev osaühing Looduskiri, mille osaomanikud on Kändler ja Riis.

See asjaolu, nagu ka Kändleri senine suhtlemis- ja juhtimisstiil, on teinud umbusklikuks ajakirja Eesti Loodus tuleviku pärast muretsevad teadlased. ?See ei ole Kuup ja Kera, kus võib pulli teha. Ma ei usalda teid,? ütles Kändleri tudengiaegsele naljaviskamise seltskonnale vihjates terioloog Nikolai Laanetu.

Keskkonnaminister Heiki Kranichil kadus ajakirja Eesti Loodus välja andva samanimelise osaühingu vastu usaldus pärast seda, kui tänavu aprillis selgus, et 2000. aasta algusest kuulub osaühingu osakapitali enamik segase taustaga riiulifirmale. Praegu on osaühingu Eesti Loodus tegevus peatatud. Keskkriminaalpolitsei on alustanud menetlust kriminaalasjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing