Börsiülevaade: senisest avalikum Tallinna börs stabiliseerumas

04. september 2001, 14:49

Pärast nädala alguse kiiret aktsiahindade kukkumist oli Tallinna börsil täna näha laiahaardelist ning mõningal määral stabiliseeruvat kauplemispäeva. Positiivse noodina avalikustas täna börsi veebilehekülg kõigile huvilistele börsiettevõtete aktsiaraamatud.

Mõningal määral oli korrigeeriti eilset langust vaid Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> ja Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsia osas.

Eile uut rekordmadalat taset testinud Eesti Telekomi aktsia kosus tänu hommikul tärganud Euroopa tehnoloogiasektori optimismile 2,4%, sulgudes 53,25 kroonil.

Samuti näitas mõningast kosumist Pro Kapitali aktsia, mis eile pärast poolteise kuu pikkust kauplemisseisakut sai enne börsilt lahkumist 4-nädala pikkuse kauplemisõiguse.
Eile realiseerinud tugeva müügihuvi täna lahtus ja aktsia kerkis täna 4,8%, 44 kroonini.

Sarnaselt eilsega koondus investorite huvi täna Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu, mille hind pidurdus 146,25 kroonil ehk 0,3% miinuses.

Pärast Pro Kapitali börsilt minema saatmise otsust astus täna Tallinna börs järjekordse sammu oma usaldusväärsuse tõstmiseks, muutes börsil noteeritud firmade omanikestruktuuri kõigi jaoks avatuks. Kuigi paljude jaoks võib see tunduda rahakotis sorimisena on börsiettevõtete omanike avaldamine positiivne niigi avalikule ettevõttele endale kui ka aktsionäridele, kes võivad nüüd oma silmaga näiteks jälgida kasvõi seda, kas ettevõtetest kiidusõnu rääkivad juhid omavad oma firma üldse osalust või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing