Majandusministeerium: ehituskasvu mõjutas alanenud investeerimisaktiivsus

Raimo Ülavere 04. september 2001, 13:15

Ehitustegevuse kasvu pidurdumine võib viidata ettevõtete alanenud investeerimisaktiivsusele, kus tulevikuotsuste tegemisel ollakse ettevaatlikumad, kommenteerib majandusministeerium pressiteates tänast ehituskasvu numbrit.

Ühest küljest võib arvata, et üksikute projektide mõjul ehitustegevus teisel poolaastal hoogustub, mida tingivad ka hooajalised tegurid. Üldised ootused tuleviku suhtes tunduvad aga olevat siiski tagasihoidlikud, kirjutatakse teates.

Vaatamata soodsatele laenutingimustele pole esimese poolaasta ehitustegevuse kasvu numbrid peegeldunud eluruumide pindade kasvus ning mitteeluhoonete pindade kasv on olnud väike. See-eest on suurenenud võrreldes esimese kvartaliga remonditööde osatähtsus 8%-punkti võrra, mis võib näidata, et ettevõtted pööravad tähelepanu pigem olemasoleva renoveerimisele, kui uute ehitiste rajamisele.

Majandusministeeriumi hinnangul peegeldab kokkuvõttes ehitussektori areng ettevaatlikke otsuseid tuleviku suhtes ja seda nii ettevõtete kui eratarbijate seas.

Ehitustegevuse maht kasvas 2001.aasta II kvartalis 2%. Nominaalkasvu toetas ehitustegevuse kallinemine. Ehitustegevuse kallinemise põhjuseks oli kulutuste suurenemine ehitusmasinatele (8%) ja tööjõule (7.6%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing