Kristiine Keskuse firma näppas 72 hektarit maad

04. september 2001, 08:02

Muuga sadama külje all Maardu linna piirides asuv ihaldusväärne 78 hektari suurune maatükk erastati pumbajaama varemete teenindusmaana Eesti Fosforiidi omanikule Kristiine Keskusele kuuluvale tundmatule kinnisvarafirmale, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Siin oli minu isatalu karjamaa,? näitab Ülo Lutter Muuga sadama lähedal asuva liivavälja suunas. Tema on õigusjärgsetest omanikest praegu ainus, kes oma õiguste jaluleseadmiseks kohtuuksi kulutab.

Peale Lutteri soovivad veel kahe talumaa pärijad maad tagasi saada. Teised on loobunud ja pealesurutud kompensatsiooniga nõustunud. Kompensatsiooniks pakkus Maardu linnavalitsus maaomanikele EVPsid, mille väärtus olnuks 20 korda väiksem maa tegelikust väärtusest.

9. septembril 1999 otsustas Maardu linnavalitsus määrata Eesti Fosforiidi omanduses oleva ehitise pulbipumbajaam nr 2 teenindamiseks vajalikuks maaks 78,2 ha teenindusmaad. See on üks kummalisemaid otsuseid Maardu linnavalitsuse paljude teiste kummaliste otsuste jadas.

Niinimetatud pumbajaam pumpas omal ajal Maardu fosforiiditehasest liiva jäätmeväljale ja sealt vett tagasi. Tootmine lõppes juba 1991. aastal ja sellest ajast pole rajatisel enam mingit funktsiooni. Pumbajaamast on tänaseks järel vaid varemed.

Seadusega on aga selgelt öeldud: ?Lagunenud ja kasutusest väljalangenud, ümbrust või maastikupilti tunduvalt kahjustavale ehitisele teenindamiseks vajalikku maad ei määrata.?

Kristiine Keskus müüs aga magusa maatüki pärast Eesti Fosforiidi erastamist edasi oma grupi kinnisvaraga tegelevale tundmatule ettevõttele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing