Viljandi Statoili endisel juhil lasub kelmusekahtlus

05. september 2001, 09:14

Tallinna politseiprefektuur on algatanud kriminaalasja endise Statoili Viljandi tankla juhataja Indrek Kurvitsa vastu, keda kahtlustatakse 121 000 krooni väljapetmises, kirjutab Sakala.

Kurvitsat kahtlustatakse selles, et ta esitas alates eelmise aasta algusest kahe autotöökoja nimel valearveid Statoilile, mille Viljandi tanklat ta juhtis.

Tallinna Politseiprefektuuri pressiesindaja Kristo Kelder ütles, et uurimist alustati juba tänavu aprillis ning kahtlustatav on üle kuulatud. «Fiktiivseid arveid on Indrek Kurvits Siller Auto ja Rael Autokeskuse nimel esitanud kokku rohkem kui 121 000 krooni eest,» teatas Kelder. Ta ei osanud täpsustada, mitu võltsarvet Kurvits väljamaksmiseks oli esitanud.

Siller Auto juhataja Ervin Juhi sõnul on talle valearvete kohta järelepärimisi tehtud, kuid uurija juurde pole teda veel kutsutud. ?Ma olen neid arveid näinud ? need on ilma pitserita, arvutiga tehtud paberid, millele on mingisugused konksud alla pandud,? kirjeldas Juht. ?Mees tegi lihtsalt endale raha, polnud viitsinud arveid isegi meie omade sarnaseks kujundada.?

Eesti Statoili peadirektor Epp Kiviaed tunnistas, et uurimine on algatatud Statoili avalduse põhjal. ?Me lõpetasime Kurvitsaga töösuhted veebruaris, kuid kuni kriminaaluurimine kestab, ma rohkem ei kommenteeri,? ütles Kiviaed.

Sakala andmetel vallandati Kurvits päevapealt usalduse kaotamise tõttu. Praegu töötab ta osaühingule Phytonix kuuluvas järveäärses söögikohas Bangalo mäned?erina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing