PricewaterhouseCoopers'i audit ennustab vene energiasüsteemide krahhi

05. september 2001, 14:21

Eile avaldas audiitorikompanii PricewaterhouseCoopers (PWC) vene energiasüsteemide (RAO EES) tegevuse aruande 2000.aasta kohta. Kokkuvõte ennustab katastroofi - audiitorite arvates võib energiakompanii tegevus igal hetkel katkeda, kirjutab Kommersant.

RAO EES leidis omapärase vabanduse - süüdi on Föderaalne energeetikakomisjon, kelle poliitika tagajärg see olevat.

Audiitoraruande järgi oli RAO EES peakompanii puhaskahjum mullu 3,817 mld rubla. 1999.a. oli see 2,486 mld rubla. Kompaniil on suured võlgnevused kreeditoride ja riigieelarve ees.

RAO EES juhatuse liige Leonid Melamed teatas aga, et koos tütarettevõtetega sai RAO EES grupp eelmisel aastal 8 mld rubla kasumit 1999.a. 28-miljardilise kahjumi asemel.

Oponentide arvates tõestab see aga veelkord, et kompanii juht Anatoli Tshubais on halb mänedzher - peaettevõte, kus töötab Tshubaisi meeskond, on suures kahjumis, tütarettevõtted, kelle mõningaid juhte tahab Tshubais kõrvaldada, näitavad aga kasumit.

Juulis saatis Moskva linnapea Juri Luzhkov president Putinile kirja, milles süüdistab RAO EES juhti Anatoli Tshubaisi selles, et probleemide lahendust näeb too vaid energiatariifide tõstmises. Aga RAO EES investeeringud on kaugel energeetikast - värvikad näited on REN-TV ja Neftjanoi dom"i ostmine.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/lenta.html?id=20608>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing