Riigikontrolli arvates on riigieelarve aruanne ikka läbipaistmatu

05. september 2001, 08:11

Riigikontrolli finantsauditi osakonna peakontrolör Kaie Karniol kinnitab intervjuus Eesti Päevalehele, et valitsus pole riigikontrolli eelmise aasta märkustest õppust võtnud ning on esitanud taas aruande, mis sisuliselt ei näita seda, kuidas riigieelarve raha kasutati.

Millise hinnangu saab anda tänavusele valitsuse aruandele? Kas selle tase on mullusest parem?

Otsest märki sellest, et oleks toimunud mingi kvalitatiivne hüpe, ei ole.

Valitsuse aruande keskne eesmärk peaks olema anda riigikogule ja avalikkusele otsest informatsiooni ning teavet otsustamiseks. Praegu on eesmärgistamata see, mida riigikogu tahab saada, mida selle infoga peale hakata ja mida selle pinnal otsustada. See on tegemata

Mullu reageerisid poliitikud riigikontrolli hinnangutele üsna valuliselt. Kas taolist olukorda on oodata ka nüüd?

Me ei tahaks, et seda asja nii valuliselt võetaks. Riigikontrolli ülesanne ongi välja tuua kitsaskohad ja valupunktid ning juhtida tähelepanu sellele, mida tuleb paremini teha ja esitada ettepanekuid. Maksumaksja peab nägema, kuhu tema raha läheb, ja kuidas seda kulutatakse. Sellest aruandest see välja ei tule.

Riigikontroll on aastaid tähelepanu juhtinud sellele, et mitmed ministeeriumid on sümboolse tasu eest oma ruume välja rentinud. Kas riigile kahjulikke rendilepinguid on veel palju?

Neid on jäänud vähemaks - proportsionaalselt kahjulikke rendilepinguid hirmus palju ei ole.

Kahjuks on ikka näiteid, kus ministeeriumid pole oma odavaid rendilepinguid ümber teinud. Sotsiaalministeeriumil oli võimalus lepingu ringi tegemiseks, kuid selle asemel ta pikendas lepingut veel kahe aasta peale. Ka majandusministeerium pole oma lepinguid muutnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing