Concordia ülikooli rektoril on kolleegidest kõrgeim palk

05. september 2001, 08:12

Concordia rahvusvahelise ülikooli rektor Mart Susi teenib avalik-õiguslike ülikoolide juhtidest ligi kaks korda rohkem palka, kirjutab Eesti Päevaleht.

Susi teenib kuus 50 000 krooni rektoripalka ning saab lisaraha teadustöö eest. Avalik-õiguslike ülikoolide rektoritest kõige kõrgemat palka teeniv Tartu Ülikooli juhtiv Jaak Aaviksoo teenib 30 000 krooni.

?Mina ei tea, palju mu kolleegid palka saavad,? sõnas Susi. ?Ma pigem arvan, et mina ei ole üldse see inimene, kes rektoritest kõige rohkem teenib.?

Susi rääkis, et erakõrgkooli rektori ametipost on mõnevõrra vastutusrikkam kui ametivennal avalik-õiguslikus ülikoolis. ?Kui tema tunneb enda selja taga pidevalt riigi toetavat kätt, siis mina näiteks pean ka majandusliku poole peale mõtlema,? selgitas Susi.

Aaviksoo nentis, et teda ei üllata, et erasektorites töötavad rektorid rohkem teenivad. ?Eks maailmas on palkasid igasuguseid olemas,? lausus Aaviksoo. ?See ei näita midagi.?

Aaviksoo jätkas, et kuivõrd era- ja avalik-õiguslikel ülikoolidel on erinevad rahalised võimalused, on loogiline, et eraülikooli rektor rohkem teenib. Aaviksoo tõi näiteks juura eriala, kus ühe tudengi koolitamiseks saab Tartu Ülikool riigilt 12 600 krooni, eraülikool aga kliendilt sama eriala õppuri koolitamiseks 30 000-40 000. ?Tartu Ülikooli tasulised õppurid maksavad ka juura eest 30 000-40 000, aga neid on oluliselt vähem kui riigieelarvelisi tudengid,? lisas Aaviksoo.

Nõukogu vanim liige Jaak Kangilaski ütles, et peab ebanormaalseks olukorda, kus erakõrgkooli rektor teenib Tartu Ülikooli rektorist enam. ?Tartu Ülikooli rektor peaks saama kõige kõrgemat palka,? rääkis Kangilaski.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing