Moskvas on 25% müüdavast bensiinist ebakvaliteetne

06. september 2001, 16:25

Venemaa maksupolitsei lõpetas üleriigilise operatsiooni 'Alkeemikud', millega selgitati välja ebaseaduslikke bensiinitootjaid. 3 aasta jooksul 1999. aasta juulist 2001. aasta augustini hävitasid politseinikud üle 200 mittelegaalse nafta ümbertöötlemise seade.

Esmase nafta ümbertöötlemisega saadakse bensiin, mille oktaanarv ei ületa numbrit 64 ja selle tootmine pole maksustatud aktsiisimaksudega. Seda kasutatakse toorainena keemiatööstuses.
Paljud kommertsettevõtted ostavad seda madala oktaanarvuga bensiini ja segavad seda teiste bensiinidega ning realiseerivad kütuseturul.

Operatsiooni 'Alkeemikud' käigus selgus, et näiteks Moskvas on 25% autokütust segatud, Moskva oblastis aga koguni 45%.
Maksupolitsei selgitas välja, et 5,4 mln tonnist madala oktaanarvuga bensiinist, mis toodeti möödunud aastal, müüsid naftatöötlemistehased 3 mln tonni kommertsettevõtetele, kus primitiivselt lisati sellele keemilisi ühendeid, mis tõstsid oktaanarvu.

Praegu on mittelegaalse bensiini tootmises süüdi mõistetud vaid üks ettevõtja, üle 700 kriminaalasja lõpetati aga pärast seda, kui seaduserikkujad kahetsesid oma tegusid ja tasusid riigile maksud. Riigieelarvesse kogunes sellega 600 mln rubla.

<#Gazeta.ru=http://www.gazeta.ru/2001/09/05/vrossiignali.shtml>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing