Metsavargusi aitavad vältida aerofotod

06. september 2001, 14:13

Keskkonnaministeeriumi tellimusel on valminud aerofotod 45 000 hektarist Lääne- ja Ida-Virumaal ning Jõgevamaal juulitormist kahjustatud metsadest. Fotod on selgeks faktiliseks tõendusmaterjaliks selle kohta, kui keegi peaks üritama tormimurru varjus kusagil ebaseaduslikult metsa langetama hakata, teatas keskkonnaministeerium oma pressiteates.

Aerofotodel on tormist kahjustatud metsad täpselt fikseeritud ja kellelgi pole võimalik ebaseaduslikult tehtud raiet lihtsalt tormimurru kaela ajama hakata.

Fotodelt saab selge pildi ka selle kohta, kui palju töid on kahjustatud metsades tänaseks tegelikult tehtud. Suur osa lankidest on ikka veel üles töötamata. Neid maaomanikke, kes veel töid alustanud pole, teavitatakse.

Seni koristamata tormist kahjustatud aladele pööratakse suurt tähelepanu, kuna need võivad olla potentsiaalseks metsakahjurite tekke allikaks. 'Kui alad jäävad koristamata, on paari aasta pärast oodata massilist üraskite rüüstet. Üraskite poolt tekitatud kahju võib olla tunduvalt suurem kui tormimurrust tekitatu, on kirjas ministeeriumi pressiteates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing