Saksa kriisibörs meelitab Põhjala firmasid

06. september 2001, 11:58

Saksa Neuer Markt alustas sel nädalal Soomes kampaaniat Põhjala firmade suuremaks kaasamiseks Euroopa suurimal kasvubörsil Frankfurdis, kus seni on registreeritud vaid üks Skandinaavia ettevõte ? Taani biotehnoloogia firma Genmap.

?See on hea võimalus hankida kasvufirmadele kapitali laiemalt kogu Euroopast,? ütles Soomes viibinud Neuer Markti börsi juht Rainer Riess, kelle sõnul sobib börs firmadele hästi ka brändi reklaamimiseks.

Läinud aastal kogus Neuer Markt kasvufirmadele 12,8 miljardit eurot kapitali, kokku tuli börsile 133 uut firmat. Tänavu on lisandunud vaid 11 uustulnukat, millega koguti alla 500 miljoni euro. Riess ei ole nõus kriitikute väitega, et börs ei toimi enam kasvufirmade rahastajana ? ka Nasdaqil on tänavu noteeritud vaid 40 uut firmat. Riessi sõnul on nüüd IT firmade asemel huvi ravimi-ja biotehnoloogiafirmade vastu.

Deutsche Börse asutas kasvubörsi Neuer Markt 1997. a, kus noteeris end 340 firmat, neist 60 väljaspool Saksamaad. Eesmärk oli pakkuda konkurentsi USA Nasdaqi tehnoloogiabörsile.

4,5 aastase ajaloo jooksul tegi Neuer Markt sakslastest innukad investorid, kasvatades aktsiaid omavate eraisikute arvu viielt miljonilt 13 miljonile. Paljud neist on tänaseks oma rahast ilma jäänud ? börsi indeks Nemax-50 on läinud aasta märtsi tipust kukkunud 90%. Samuti varjutavad börsi reputatsiooni skandaalid ning insaider-tehingute kahtlused. Selle peale on börs oma reeglistikku korduvalt täiendanud ja rangemaks teinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing