EPL: tuleva aasta riigieelarve peaks viima igal juhul tasakaalu

06. september 2001, 07:48

Mida peaks riigieelarve koostamise jaoks kõrva taha panema teadmisest, et riigi raha kasutamise aruanded on sisult mittemidagiütlevad (sellisele järeldusele jõudis riigikontroll)? küsib Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas

Ja teisest riigikontrolli avastusest ? sellest, et valitsus pole kavandatavale haldusreformile sõnastanud isegi lühiajalisi eesmärke?

Kui teadmatus, kui arukalt oma tulusid kasutatakse, valitseks mõne inimese isiklikes rahaasjades, siis tuludest rohkem kulutada ehk laenu võtta ei soovitaks sellisel inimesel küll keegi. Vähemalt senikaua kui rahaasjades on selgus majja löödud.

Eesti Päevalehe soovitus valitsusele ja riigikogule tuleva aasta riigieelarve asjus on sama ? viige eelarve igal juhul tasakaalu. Lükake edasi ID-kaartide projekt, kui vaja, loobuge lastetoetuste tõstmisest, kui vaja, leidke muid kokkuhoiuvõimalusi.

Sellepärast, et Eesti riik on endiselt arenguetapis, kus parim teene ja toetus praegustele kodanikele ja järeltulevatele põlvedele oleks riigi võlakoorma hoidmine madalal tasemel.

Riigikontrolli järeldused tõestavad, et Eesti avalik sektor ei ole veel jõudunud tasemele, kus raha efektiivne ja arukas kasutamine on enam-vähem kindel reegel. Rahvusvaheliste finantsturgude silmis ? see on koht, kust Eesti eelarvedefitsiidi katmiseks raha laenama peaks ? ei ole me ka veel sellisel tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing