EPL: ettevõtete erastamine on olnud tark tegu

07. september 2001, 08:21

Erastamist on Eesti rahvasuu alati ärastamiseks nimetanud, Eesti Raudtee müümise käik, samuti vaidlused NRG-tehingu ümber on andnud erastamisele veelgi kehvema värvingu, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Aga väga vale oleks tagantjärgi tervele erastamisele vesi peale tõmmata. Viltu läinud tehinguid on muidugi olnud ? oleks ka ime, kui nii suure mastaabiga ettevõtmise puhul ei kehtiks vanasõna ?kus metsa raiutakse, seal laastud lendavad?.

Kui Eesti Raudtee või Narva Elektrijaamade tehingud ebaõnnestunuks osutuksid, siis muidugi laastudest rääkida enam ei saaks. Aga Eesti Raudtee erastanud BRS suutis siiski õigel ajal raha erastamisagentuurile üle kanda ning sellele, kuidas ta oma ülejäänud lubadusi ja eesmärke täita suudab, annab vastuse alles aeg.

Kaugemas minevikus toimunud tehingute seast leiab hulganisti ettevõtteid, mis on tänaseks väga heale järjele jõudnud. Näiteks Viisnurk, Baltika, Norma, Saku Õlletehas, Tartu Õlletehas ja paljud teised.

Kokkuvõttes on Eesti ettevõtete erastamine siiski olnud tark tegu. Mis siis, et mõnedele tehingutele mõtlemine banaanivabariigi maigu suhu toob ja mõned ebameeldivad üllatused võivad veel ka ees seista.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing