Börsiülevaade: käive tugev, Eesti Telekom uutel rekordtasemetel

07. september 2001, 14:49

Neljapäeval aset leidnud Eesti Telekomi kiirele kukkumisele tuli täna lisa. Aktsia läbis väga aktiivse börsipäeva käigus 5,5% languse ja sulgus 47,25 kroonil.

Kuigi telekomiaktsia päevane languseprotsent tuli pealtnäha suur oli päeva teisel poolel näha aktsiahinna stabiliseerumist. Päeva madalaimaks punktiks jäi 45,25 krooni.

Pärast eilset USA tehnoloogiasektori langust liikus täna alla ka Euroopa telekomisektor. Samas aga küllalt mõõdukalt, mis annab aluse loota, et sündmustele kerge hilinemisega reageeriva Eesti Telekomi aktsia osas võib näha ka veidi helgemaid päevi.

See on aga investorite hetkeemotsioon ning kui tehnoloogiasektoris mustad päevad jätkuvad pole midagi loota ka Eesti Telekomi aktsialt.
Sellele viitas uudisteagentuur Reutersile antud usutluses ka investeerimispanga Trigon Markets maakler Kristel Kivinurm, kes ütles, et Eesti Telekomi aktsia põhi on seal, kus on Euroopa telekomisektori põhi.

Tänasest 26 mln kroonini küündinud käibest üle kahe kolmandiku andnud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia püsis täna küllalt stabiilsetes raamides ning sulgus 147,25 kroonil ehk 0,7% kõrgemal kui möödunud kauplemispäeval.

Võib arvata, et osa investoreid vangerdab oma investeeringuid tehnoloogiasektorist pikema ajalooga majandussektoritesse.

Samas tuleb aga mainida, et siiani tugevana püsinud pangandussektori aktsiate osas on välisturgudel näha juba mõningast nõrkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing