Iraanlased julgustasid äriseminaril eestlasi

07. september 2001, 13:28

Täna Kaubandus-Tööstuskojas toimunud Iraani-Eesti äriseminaril üles astunud Iraani suursaadik Helsingis T. E. Araghchi ja Iraani asekaubandusminister T. E. hr Khosrowtaj julgustasid Eesti ettevõtjaid Iraani tõsiselt võtma ja suhteid arendama, ütles Kaubanduskoja turundusdirektor Siim Raie.

65 miljoni elanikuga ja 15 ümbritseva riigiga on Iraan esinejate sõnutsi üks soodsamaid piirkondi kaubanduse arendamiseks ning ka investeeringuteks.

Iraani riiklik kava näeb ette majandussuhete kiiret aktiviseerimist ning turu avamist välisfirmadele. Järgmise 5 aasta jooksul on eesmärgiks võetud praeguse 1,9 %-lise aastase majanduskasvu tõstmine 6 protsendini.

Eesti visiidi eesmärgiks on esmalt tutvustada Iraani riiki ja kultuuri ning leida ka juba esimesi ärikontakte. Eriti on külalised huvitatud põllumajandustoodangu müügist ning oma riigi kui suurepärase turismisihtmaa tutvustamisest.

Seminaril toodi mitmel korral esile Iraani kui tsivilisatsiooni hälli ning väga kireva ajaloo ning kultuuripärandiga riiki.

Hetkel toimuvate kontaktkohtumiste vastu on suur huvi ka Eesti ettevõtjate
poolt. 16 Iraani firmaga on kohtumised kokku leppinud üle 25 Eesti firma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing