Hetkekokkuvõte terroriaktist

Raimo Ülavere 12. september 2001, 12:01

Endiselt on teadmata terroriaktis hukkunute koguarv, kuid numbrid hakkavad täpsustuma. Viimastel andmetel on hukkunud või kadunud üle 300 tuletõrjuja ning 85 politseinikku. Ka on hukkunud 266 kaaperdatud lennukite reisijat. Hukkunute koguarvu hinnangud on umbmäärased, räägitakse tuhandetest.

Maailma Kaubanduskeskuse (WTC) 51. korrusel töötanud Mike Wilson rääkis MTV3 teatel, et varisemist pärast kahte lennukitabamust ei osatud karta. Paljud inimesed jäid tema jutu järgi töökohtadele, et oodata rahulikult ära treppide tühjenemist sealtkaudu põgenevatest inimestest. Ametlike allikate põhjal oli sel hetkel, kui esimene lennuk esimesse torni sisse lendas, kohal 10 000-20 000 inimest. Enamik tornmajades töötavatest inimestest ei olnud veel tööle jõudnud.

ÜRO kavatseb võimalikku USA rünnakut ennetades tuua välja oma töötajad Afganistanist, kus väidetavalt sealse valitseva poliitilise rühmituse Talebani kaitse all viibib ka terroriakti korraldamises kahtlustatav Osama bin Laden. Konsultatsioonfirmad annavad soovitusi annuleerida kõik reisid Afganistani, Pakistani ja Jeemenisse.

Ameerika Ühendriikide politsei leidis Bostonist asitõendeid, mis võivad olla seotud eile terroriaktiga, kirjutab MTV3. USA ametnikud kahtlustavad New Yorgi ja Washingtoni juhtumites viit araablast. Tänane Boston-Herald kirjutab, et ametimehed leidsid auto, millest leiti araabiakeelne lennuõpetuse juhis. Kahtlusalustest kaks on Ühendemiraatide kodanikud ja teine neist lendur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing